Найкращі гравці у теніс у світі

Найкращі гравці у теніс у світі

Теніс – одна з найпопулярніших ігор у світі. Кожен матч – це протистояння двох спортсменів зі своїми здобутками, фізичною підготовкою, перевагами. Багато хто мріє стати відомими на всю планету тенісистами, але для цього потрібно пройти непростий шлях.

Професійні тенісисти з'явилися лише на початку ХХ століття. Найкращі з найкращих визначаються на основі різних показників: усі титули та призи, успішна участь в Олімпійських іграх, міжнародні рейтинги від Асоціації тенісистів-професіоналів (АТР). Щороку результати переглядаються. Ми зібрали цікаву інформацію про найкращих тенісистів та тенісисток.

Найкращі серед чоловіків

Джиммі Коннорсу – переможець у нашому рейтингу. Спортсмену належить 120 титулів. Джиммі зі зростанням 177 см став найзнаменитішим і найнижчим з усіх тенісистів у рейтингу ATP.

Рой Емерсон починав із аматорського тенісу. 12 разів він став володарем "Великого шолома". Спортсмен відрізнявся від топ-тенісистів конкурентів і самостійно досяг успіху.

На третій позиції Роджер Федерер. Спортсмен зі Швейцарії здобув перемогу в одиночному розряді у 103 турнірах. Також до його титулів належать:

• швейцарський Кубок Девіса;

• перемога в Олімпійських іграх у 2008 році;

• переможець у двадцяти турнірах «Великого шолома».

У тенісиста свій стиль гри спортсмен грає в основному біля сітки. Усього завойованих титулів у нього 99.

Чеський тенісист Іван Лендл має 94 титули і займає почесний 4 щабель у нашому рейтингу. Він уперше ввів новий стиль гри із Форхедом. Гра здійснюється без виходу до сітки безпосередньо від задньої лінії. Фірмовий удар форхендом передбачає звернення пальцями до м'яча. Останнім часом він тренує відомого чемпіона Олександра Звєрєва. Лендл встановив світовий рекорд, він найдовше залишався на першому рядку рейтингу. Після завершення спортивної кар'єри тенісист вирішив стати тренером.

Рафаель Надаль – справжній «Король ґрунтів», йому немає конкурентів у грі на ґрунтових покриттях. Тенісистові належить 62 титули та Золотий шолом. Він зміг перемогти на відкритому турнірі понад десять разів. У 2016 році він став олімпійським чемпіоном. Цілих 196 тижнів тенісист був першою ракеткою світу.

Сербський тенісист Новак Джокович має 85 титулів. Головні його досягнення – перше місце у рейтингу ATP, виграш дев'яти турнірів у ATP Masters. Якщо порахувати всі призи за кар'єру спортсмена, то вони становитимуть 151 млн. доларів. Спортсмен відрізняється високою універсальністю, він може однаково добре грати різних покриттях.

Шведський тенісист Бйорн Борг вже у віці 18 років став переможцем у чемпіонаті «Ролан Гаррос». Його загальна кількість титулів – 77.

Піт Сампрас – американський спортсмен із грецьким корінням. Йому належить 63 титули. Тенісист вигравав "Великий шолом" 14 разів. 6 років він був кращею ракеткою світу. Він воліє грати біля сітки. Спортсмен встановив рекорд, довго носив титул кращої ракетки світу. І лише Федерер зміг його перемогти. 2003-го року Піт завершив спортивну кар'єру.

Андре Агассі був першим володарем "Золотого шолома". У нього 60 титулів, 2003-го року Андре Агассі очолив рейтинг ATP, вже в досить зрілому віці. Він казав, що головне – отримати від гри насолоду. Поза кортом спортсмен веде благодійну діяльність, є бізнесменом.

Маррей Енді - єдиний тенісист, який зміг виграти Олімпіаду цілих два рази, і в 2012, і в 2016 році. Прорив спортсмена стався у серпні 2012 року, тоді він на центральному корті Вімблдона обіграв Федерера. У 2018 році через численні травми та операції на тазостегновому суглобі спортсмен змушений був відмовитися від Australian Open.

Найкращі серед жінок

Теніс протягом тривалого часу був чоловічим спортом. Перші змагання серед жінок відбулися у США у 1887 році. Професійні змагання проводились із 1971 року. Саме з цього моменту жіночий теніс визнано офіційним. Представниці прекрасної статі грають не гірше за чоловіків. Ми зібрали рейтинг найкращих тенісисток світу:

167 титулів у американської тенісистки Мартіни Навратілової, яка стала першою у різних розрядах. У Мартіни чехословацьке коріння, тому її досягнення довгий час були невідомі в СРСР. Мартіна довгий час була найкращою тенісисткою світу, вона грала в парі з Кріс Еверт.

У Кріс Еверт також чимало титулів, цілих 157. Це справжня «королева ґрунту». Американська тенісистка багато разів ставала чемпіонкою турнірів "Великого шолома".

Німецька тенісистка Штеффі Граф у WTA посідає перше місце. Їй належить "Золотий шолом" на різних видах покриття: ґрунт, синтетика, трава. 1988 року в Сеулі Штеффі виграла Олімпійські ігри.

Серена Вільямс має 73 титули. Разом із сестрою тенісистки стали найуспішнішою парою переможниць Олімпійських ігор Серена стала володаркою золота. Призовий «куш» тенісистки становить 95 млн. доларів.

Австралійська тенісистка Івонн Гулагонг-Коулі ще з дитинства захоплювалася тенісом і згодом почала професійно.

займатися. У 1980 році вона виграла Вімблдон.

Найкращі з найкращих у 2021 році

АТР постійно веде свій рейтинг, оновлення якого відбувається після проведеного турніру, всі дані сумуються. У 2021 році найкращим тенісистом став Новак Джокович із Сербії, на другому місці росіянин Данило Медведєв, а на третьому – грек Стефанос Ціціпас.

Тенісна жіноча асоціація веде свій рейтинг з урахуванням даних WTA та АТР. Протягом року тенісистки беруть участь у різних чемпіонатах. Кількість очок залежатиме від важливості чемпіонату. За підсумками всіх результатів визначається переможець. Найкращою серед жінок у 2021 році стала Ешлі Барт з Австралії, друге місце посідає Аріна Соболенко з Білорусі та третя позиція належить японці Наомі Осака.